You are here

Bekâr olmak & Birliktelik arayışı

Karşılıksız Aşk: Acıdan nasıl kurtulacaksınız?

 

Gerçek aşkı bulduğunuzu düşündünüz  fakat aşkınız karşılıksız mı kaldı? Ona yemekler pişirdiniz, bakımınıza normalden daha fazla önem verdiniz, tüm dolabınızı yenilediniz, elinizden gelen her türlü taktiği uyguladınız fakat maalesef hiçbiri onu kendinize bağlamaya yetmedi.

Karsiliksiz aska mı dustunuz?"Zaman her şeyin ilacıdır" Asla!

Yer ayağınızın altından kayıyor, kalbiniz ise paramparça. Hissedilenlerin karşılıksız kalması birçok kişinin kaldırmakta zorlandığı bir darbedir. Bundan sonra hissedilen tek şey içi kaplayan bir boşluk olur. "Elini sallasan ellisi", "sana eş mi yok" gibi sözler de sizi ikna etmek için yeterli olmaz.
Fakat unutmayın. Karşılıksız aşk yaşayan ya da yaşamış olan birçok insan var etrafınızda. Her ne kadar karşılıksız aşkı atlatmanız için sabır ve zaman gerekli olsa da yine de bu duruma olumlu bakmakta yarar var.Çünkü bundan sonra artık sadece mutlu olmak için çabalayacaksınız.

"Ben nerede yanlış yaptım?"

Günlerdir kafanızda, evde, sokakta, iş yerinde neden karşılıksız aşk kurbanı olduğunuzu düşünüp duruyorsunuz. Ona karşı yaptığınız her hareketinizi, söylediğiniz her sözü tekrar tekrar tartıp hatanızın nerede olduğunu bulmaya çalışıyorsunuz. Fakat artık yapmanız gereken buna bir son vermek! Olanları kafanızda tekrar tekrar tartmak ne yazık ki size hiçbir şey getirmeyecek.
Yapmanız gereken şey, şu an her ne kadar imkansız gibi görünse de geleceğe umutla ve olumlu bir şekilde bakmak. Yeni hedefler koymak ve zor zamanları atlatabilmenin getirdiği kendine güven, yaşama sevincinizi yeniden kazanmanizi sağlayacak.

Karşılıksız aşk: Hemen Vazgeçmeyin

Yeni bir aşka yelken açma yolunda kimi zaman geri adım atacaksınız. Fakat, bu normal bir süreç. Karşılıksız aşkın üstesinden gelmek sabır ve olumlu düşünmeyi gerektirir.
Öncelikle kendinize zaman tanıyın. Üzüntünüzü de yaşayın, hayal kırıklığınızı da. Kendinizi iyi hissettiğiniz, kafanızı toparladığınız bir zamanda ise karşılıksız aşkınızı düşünün. Fakat bu arada önemli olan kedere gömülmek değil, günün sonunda hala geleceğe umutla bakıyor olabilmektir.

Sonsuza dek yalnız mı kalacağım?

"Yanlızlık Allah’a mahsustur ama ya ben diğer yarımı bulamazsam?" gibi düşünceler kendinizden şüphe etmeye ya da kendinize verdiğiniz değerin büyük oranda azalmasına sebep olur. Ancak karşılıksız aşk yaşamak demek bundan sonra bir daha uzun süreli ve mutlu bir birliktelik yaşamak için tüm şansınızı kaybettiğiniz anlamına gelmez. Şu anda yapmanız gereken girişken olmak ve gözlerinizi ve zihninizi yeni bir aşk için açık tutmak.

Karşılıksız aşk: Dikkatinizi başka yönlere çekmenin yolları

Öncelikle sadece oturup mutluluğun size kendiliğinden gelmesini beklemeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Dışarı çıkın, arkadaşlarınızla buluşun, sinemaya gidin. Ya da bir geziye ne dersiniz? Her ne yaparsanız yapın, etkinliklerin esas amacı sizin eğlenmenizi sağlamak.


"Karşılıksız aşk insanı yoran ve uzun vadede ise gönül yarasına neden olan bir aşk türüdür. Bu yüzden dikkatinizi sürekli olarak hayatınızdaki olumlu şeylere yönlendirin. Hayatınıza renk katan kişilere ve uğraşlara daha fazla vakit ayırın. Kendinize yeni hedefler belirleyin ve bunlara ulaşmak için çabalayın."

 

diyor eDarling psikoloğu Wiebke Neberich. Hayatınızdaki olumlu yönlere odaklanıp, size işkence  eden düşüncelerden uzaklaştığınız zaman hayatınız tekrardan anlam kazanmaya başlayacak ve işte o zaman gerçek aşkla karşılaşmamanız imkansız olacak.

 


eDarling Yazı İşleri 2012


Sorularınız mı var? Bize yazabilirsiniz: editor@edarling.net

 

Total votes: 397
için değerlendirme. "Karşılıksız aşk: Ben nerede yanlış yaptım?". Ortalama: 3.15 üzerinden 5 Toplam 397 oydan
| |
  Yorum yazın

 
  3 Kommentare zu "Karşılıksız aşk: Ben nerede yanlış yaptım?":
melek yazdı:
14.08.2013
aşk ve sevgi çok masumdur karsılıksız bir aşk yasamıssak zaten önce şunu anlamak gerek bu durum zor olsada senin sevdiğin gibi o seni sevmiyor senin baktığın gibi o sana bakmıyor bunu bilerek davranmak gerekli bu durum belki gercekten zor onun aşkından ölürken onun ise aklında baska seylerin olması bu çok kötü ama anlamalı insan sevmesede sonucta karsılıksız vazgecer ..ve vazgectiğinde aslında içinde bi umudu vardır eger umudu olursa o kişi belki bi r gün seni sever ama şimdi vazgecmelisin kfanı yorma !!vazgecmekten baska çare yok gözyaslarını dök agla ama umudun yoksada bırak gitsin sen belkide baskasına aitsin bunu unutma!
Yanıtla
mutlu yazdı:
02.08.2013
Mutlu görünmek en zor matematik denkleminden de zormuş : /
Yanıtla
yasin yazdı:
11.12.2012
sevmeknesevmekölümdür
Yanıtla
load