You are here

Bekâr olmak & Birliktelik arayışı

Ahmet Alp Olguner, eDarling Yazı İşleri, 2012

 

Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları neler diyorsanız…

 

Bazı kadınlar erkekleri kendine hayran bırakan  bir etkileyiciliğe sahiptir. Peki onları bu kadar çekici ve etkileyici  yapan şey nedir? Peki bu etkileyicilik sizin de sonradan kazanabileceğiniz bir özellik midir? Elbette siz de o dayanılmaz çekiciliğe kavuşabilirsiniz. Böylelikle de bir erkeği kendine aşık etmenin yolları sizin için daha kolay aşılır bir hal gelecektir.

bir erkegi_asik etmenin yollariBeyaz perdenin çiftleri

Hollywood filmlerine bir göz atalım:  Rüzgar Gibi Geçti’nin çapkını Rhett Butler kavgacı Scarlett O’Hara'ya tutulur. En ünlü müzikallerden biri olan Grease'de ise  utangaç Sandy sonunda Danny’i avucuna almayı başarır.


Jerry Maguire da aynı ismi taşıyan sinema filminde düşünceli bir kadın olan Dorothy’nin kendisi için en uygun kişi olduğuna karar verir.


Üç farklı kadın, üç farklı hikaye. Bu kadınları bu kadar farklı olmalarına karşın, sonunda aynı başarıyı yakalamalarına sebep olan şey nedir? Bu kadınlar aracılığıyla bir erkeği kendine aşık etmenin yollarını öğreneceğiz.

Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları-1 : Geri planda durmak

İlgisiz ve umursamaz tavırların karşınızdaki erkekte size karşı ilgi uyandıracağı düşüncesi ne yazık ki kimi zaman bir yanılgıdır. Eğer bir erkeğe karşı gerçekten ilgiliyseniz, bunu ona göstermenizde bir sorun yoktur. Bırakın da sizin onu sevdiğinizin farkına varsın. Bu da demek değildir ki onu SMS, çağrı yağmuruna tutun, bir erkeği kendinize aşık etmenin yollarından biri ne yazık ki bu değil.


Zaman zaman ise onun dikkatinizle şaşırtmak etkili olacaktır. Sabahları atılan bir günaydın mesajı kimi zaman bir erkeği gün boyu sürekli atılan mesajlardan daha çok heyecanlandırır. Bedensel yakınlık konusunda da kendinizi geri çekmeniz size olan ilgiyi arttıracaktır.


Tavsiyemiz: Kendinizi olmadığınız gibi davranmak zorundaymış gibi hissetmeyin. Danny, Sandy’e olan aşkını Sandy tarzını, saçını ve görünüşünü değiştirmeden önce fark etmişti. Danny’i etkileyen daha çok onun utangaç fakat kararlı halleri olmuştu.

2- Kendine güven

Erkeklerin hoşlandığı kadın tipi genellikle hem hayattan hem de bir ilişkiden ne istediğini tarzda kadınlardır. Kararlı ve hedefini bilen kendine güvenli kadınlar erkekler üzerinde oldukça olumlu bir etki bırakırlar. Dış görünüşünüz hareketlerinize de yansısın, hayatınızdaki istekleriniz ve emellerinizle daha da uyumlu olsun.


Birisini etkilemek için normalde ilgilenmediğiniz şeylere ilgiliymiş gibi görünüp, kişiliğinizden ödün verip, olmadığınız biriymiş gibi davranmaya da çalışmamalısınız.


Tavsiyemiz: Bir erkeği kendinize aşık etmenin yollarından biri kişiliğinizden taviz vermemek ve fikirlerinizin arkasında durmaktır. Scarlett O’Hara  kendine güven saçan bir karakterdi. Scarlett ne istediğini ve hedefine ulaşmak için yapması gerekenin ne olduğunu biliyordu. Zaten Rhett’i etkileyen de buydu.

3- Destekleyici olmak

Gününün nasıl geçtiğini, halini hatırını sormak basit ama etkileyici bir jesttir. Onun tavsiye ettiği bir filmde ya da kitaptan neleri beğendiğinizi onunla paylaşın fakat daha önce de belirttiğimiz gibi kendinizi olmadınız bir biçimde yansıtmaya çalışmayın. Bir erkeği kendinize aşık etmenin yolları maalesef onun fikirlerini, zevklerini ve davranışlarını üzerinize almaktan geçmiyor. 


Fakat eğer hoşlandığınız kişi zor bir dönemden geçiyorsa , ona destek olmanız onun gözünde sizi değerli bir hale getirecektir. Ona bu dönemi atlatacağına dair güven duyduğunuzu göstermek, gerektiğinde yaslanacağı bir omuz olmak, ona güvenmek de sizi onun gözünde yüceltecektir.


Tavsiyemiz: Kendinden şüphe duyduğu, kendine hiç güvenmediği anlarda Dorothy, Jerry’nin her zaman yanındaydı. İşte bu davranış Jerry’i Dorothy’e bağladı.

4 - Özel olmak

Sadece çekici kadınların erkeklerin kendilerine aşık edebildikleri söylentisi tamamen bir söylentiden ibarettir. Her ne kadar erkeklerin ve kadınların ilk etkilendikleri şey kişinin dış görünüşü de olsa bir erkeğin kalbini kazanmak o kadar da kolay değil. Kalp kazanmak daha fazla zaman ve emek isteyen, ruh güzelliği yaratıcılık, kişilik ve yerinde bir espri anlayışıyla gelişir.


Tavsiyemiz: Doğal olun ve kişiliğinizle etkileyin. Ona kim olduğunuzu ve aslında görünüşünüzün altında nasıl birinin yattığını gösterin. Kendiniz olun.

Erkek zayıf olan mıdır?

Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları gerçekten bu kadar basit yürünebilir mi? Bir erkeğin kalbini kazanmak gerçekten de bu kadar kolay mıdır? Erkekler kolayca etkiniz altına alabileceğiniz zayıf cins midir? Fakat erkeklerin sevgilileri ve eşleri tarafından daha çok onaylanmaya kadınlardan daha çok ihtiyaç duydukları araştırmalarla da ortaya konmuş bir gerçektir. Bunun sebebi erkeklerin kişisel duygu ve düşüncelerinden erkek arkadaşlarına pek bahsetmemeleri ve bu türden özel konuları sadece eşleri ya da sevgilileriyle konuşmalarındandır. Kadınların ise genelde her şeyi konuşabildikleri ve onay aldıkları yakın arkadaş çevreleri vardır.


Tavsiyemiz: Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları onları önemsediğiniz yerde kesişir. Ona gereksinim duyduğu ilgi ve alakayı gösterin. İdeal kadın ve erkek kavramları çok da gerçeklik içermediği için kişilere verdiğiniz ehemmiyet sizi ideal hale getirecektir. Yeri geldiğinde güven duyacağı bir omuz, yeri geldiğinde ona mantıklı yollar gösterecek bir danışman, yeri geldiğinde ise ona destek olacak bir dost ya da kendine güvenen bir kadın.

 

eDarling Yazı İşleri 2012

Sorularınız mı var? Bize yazabilirsiniz: editor@edarling.net
 

Total votes: 812
için değerlendirme. "Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları- Sizin için derledik". Ortalama: 3.27 üzerinden 5 Toplam 812 oydan
| |
  Yorum yazın

 
  128 Kommentare zu "Bir erkeği kendine aşık etmenin yolları- Sizin için derledik":
yağmur yazdı:
24.02.2014
ben ona seni allahdan çok seviyorum dedim ama onun beni sevdiğini bilmiyorum bana gülümsüyor hediye alıyor ama ipek diye bir kız var onun bana aşık olmasını engelliyor napmam lazım bilmiyorum nolur okuyanlar yardım etsinler sevdiğim kişinin adı ali baran...
Yanıtla
hayriye yazdı:
11.02.2014
ben onu çok seviyorum aramızda 6 yaş var ama o benim hocam ya ne yapacağımı bilmiyorum
Yanıtla
irem yazdı:
11.02.2014
ben onu çok sewiyorum o da biliyor onun beni sewdiğini hissediyorum fakat ikimizde çok utangacız ne yapmlıyım nolur söyleyin :(
Yanıtla
sevda yazdı:
08.02.2014
Merhaba ben Sevda size bir sualim var.Bena surekli bir erkek bakiyordu acaba o beni seviyordumu.Ben bundan nasil emin oluyum amma simdi bana bakmiyor bu ne demek acaba.
Yanıtla
Efsun yazdı:
08.02.2014
Biz bi kaç ay öncesine kadar konuşuyorduk Napıyosun günaydın muhabbetleri ama şuanda konuşmuyoruz tekrardan nasıl konuşmaya başlayabiliriz ona aylar sonra mesaj atmak istemiyorum bi şekilde konuşmamız gereken konu yada olay olması lazım bunu nasıl sağlayabilirim
Yanıtla
yagmur yazdı:
07.02.2014
Ben onu seviyorum oda beni ama soylemiyo ne yapa bilirim lutfen yardim edin :(
Yanıtla
buket karaağaçlı yazdı:
05.02.2014
bi erkek var benden bir yaş büyük ve şuan başka okulda biz bakışıyoduk önceleri 4-5 gün filan sonra galiba benim ondan hoşlandığımı sanmış ama ben gidip konuşamayınca utangaç olduğumu düşünmüş sonra 2-3 ay görmedim onu hala daha göremiyorum ama unutamıyorum
Yanıtla
zeynep yazdı:
01.02.2014
çok teşekkür ederim hemde çok :]
Yanıtla
b..... yazdı:
17.01.2014
Arkadaşlar sevgilim benden 1 ay önce ayrıldı.birçok arkadaşıma onu üzmek istemiyorum filan demiş bi ara arkadaşımla görmüştü ve çıkıyoruz sanıp kıskanmış galba (arkadaşlarım öyle açıklıyor ben emin değilim ama baya kızgın geçmişti yanımdan ) benden 1 gün sonra yeni biriyle çıkmaya başlamış geçen gün biriyle çıkıyorum sanmış ve beni kıskanmış sizce hayla beni seviyor mu? Beni unutmak için mi yoksa kızı kırmamak için mi onla çıktı yoksa beni sevmiyormuydu? ve son olarak sizce azcıkta olsa umut varmı?
Yanıtla
asdfghjkl yazdı:
14.01.2014
ben bir çocuktan hoşlanıyorum ama o benden bir yaş büyük ve onun bir sevgilisi var.ama sevgilisi başka okulda daha onunla bir kelime bile etmedik ama sınıfa girince resmen bana bakıyor ne yapmalıyım lütfen yardım edinnnnnn
Yanıtla

Pages

load